Podsumowanie V edycji Camper & Caravan Show

W dniach 18-20 października w Ptak Warsaw Expo miały miejsce największe targi caravaningowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie przyciągnęło tysiące miłośników aktywnego wypoczynku.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12. W trakcie ceremonii otwarcia osobom, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju wydarzenia i turystyki w Polsce przyznano wyróżnienia. 

Podczas V edycji Camper & Caravan Show licznie przybyła publiczność miała okazję zapoznać się z ofertą, m.in.: producentów i dystrybutorów kamperów, przyczep kempingowych, domków mobilnych, turystycznych pojazdów specjalnych i offroadowych. W poszczególnych strefach, czołowi producenci i dystrybutorzy różnego rodzaju pojazdów i sprzętu umożliwiających i ułatwiających aktywny wypoczynek, prezentowali swoje flagowe produkty. „Miasteczko caravaningowe”, sektor aut specjalistycznych, sektor „domów mobilnych” oraz „offroad” to niektóre z sekcji wystawienniczych, które wypełniły się camperami, nowościami i licznymi akcesoriami dla miłośników tego rodzaju wypoczynku. Wielka wystawa kamperów wzbudziła spore zainteresowanie nie tylko wszystkich fanów turystyki, ale i motoryzacji.

V edycja Camper & Caravan Show to ewidentny dowód na to, jak dynamicznie rozwija się rynek caravaningu w Polsce. Targi odwiedzili przedstawiciele wielu uznanych, zagranicznych marek, którzy dostrzegając potencjał polskiego rynku, zainwestowali w przyciągające oko stoiska, aby jak najlepiej zaprezentować swoją ofertę przybyłym na wydarzenie gościom. W trakcie wydarzenia można było podziwiać nie tylko znakomite kampery czy przyczepy. Wśród wystawców obecni byli także dystrybutorzy namiotów glampingowych, producenci pełnego wyposażenia camper-parków lub kempingów, domków mobilnych czy poduszek stabilizujących pojazd kempingowy, a także sklepy caravaningowe. V odsłona targów caravaningowych w Ptak Warsaw Expo to targi rekordowe, pokazujące jak wiele osób zaczęło interesować się caravaningiem. Targi przyciągnęły ponad 75 000 odwiedzających!

Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje, między innymi Międzynarodowy Zlot Caravaningowy. W 2019 roku do Ptak Warsaw Expo pojawiło się prawie 450 załóg, a zlotowicze stworzyli niepowtarzalny klimat i charakter imprezy. Wyjątkową część targów stanowiła także możliwość spotkania popularnych youtuberów, blogerów i podróżników związanych z caravaningiem. Najbardziej znane osobowości w świecie caravaningu opowiadały na scenie o swoich doświadczeniach i przygodach, a także rozmawiały z uczestnikami targów.

Kolejna edycja Camper & Caravan Show odbędzie się w dniach 7-10 października 2021. Serdecznie zapraszamy do udziału w wielkim święcie caravaningu!